[recaptcha]


  1.    
  2.     Небезпечні інтернет-магазини: 20 000 грн. віддав киянин за ремонт IPhone

Небезпечні інтернет-магазини: 20 000 грн. віддав киянин за ремонт IPhone

Українські інтернет-магазини вже давно активно торгують відновленим телефонами (так званими refurbished).

Саме у стільки обійшовся киянину Андрію К. ремонт недавно купленого мобільного телефону марки Apple IPhone 7 . За словами Андрія, телефон був куплений в одному з відомих українських інтернет-магазинів за ціною 29 000 грн. пристрій було придбано новим, повністю запечатаним, але з обмеженою гарантією всього в 1 місяць. Зі слів менеджера інтернет-магазину обмежена гарантія опційно пропонується для клієнта, як можливість заощадити, так як за річну гарантію необхідно доплатити ще 1000 гривень.

Буквально на п’ятий тиждень користування пристрій початок періодично мимоволі вимикатися, а ще через тиждень і зовсім відмовився подавати ознаки життя. Так як термін гарантійного обслуговування минув, Андрій був змушений звернутися в сторонній сервісний центр. У процесі діагностики було виявлено, що з ладу вийшов центральний процесор і пристрій не підлягає ремонту. Єдине рішення – це заміна материнської плати вартістю 20 000 грн.Причина виходу з ладу процесора, виходячи з акта діагностики, полягала в численних ремонтних роботах, які проводилися по материнській платі раніше, в тому числі відновлення доріжок після потрапляння вологи. Найімовірніше, телефон був втоплений і надалі відновлений до робочого стану, а ще пізніше успішно проданий.

В умовах жорсткої ринкової конкуренції продавці йдуть на всілякі хитрощі, щоб запропонувати клієнтам найнижчу ціну. Один із способів – продаж б/в техніки під виглядом нової. Найбільше на ринку відновлених телефонів марки Apple, з причини їх конструктивних особливостей. В IPhone найпростіше замінити корпус і він буде виглядати як новий. Не чесні на руку торговці скуповують розбиті телефони як на вітчизняних аукціонах, так і закордоном, головна вимога – наявність коробки. Далі виконується не складний ремонт IPhone змінюється корпус і на руках візуально новий пристрій. Залишається доукомплектувати китайськими підробленими аксесуарами по 30 центів і запакувати в термоплівку використовуючи звичайний побутовий фен. Заробіток на такому телефоні в 3-4 рази вище, ніж на перепродажі нового.

На перший погляд refurbished IPhone ніяк не відрізнити від нового, як же вберегтися від шахраїв?

Кілька порад дасть від експертів сервісних центрів:

– перед покупкою техніки в маловідомому магазині, обов’язково ознайомтеся з відгуками, якщо неприємні інциденти раніше були незадоволені клієнти обов’язково залишать інформацію в інтернеті;

– купуючи будь-яку техніку, не дивіться на те, що вона герметично запечатана. «Задути в плівку» можна будь-який товар за 5 хвилин використовуючи звичайний побутовий фен;

– обов’язково детально огляньте пристрій, особливо зверніть увагу на болти і стики корпусних частин;

– увімкніть пристрій, зайдіть у налаштування і подивіться на наговоренний час на лічильнику, введені реєстраційні дані icloud або playmarket (якщо мова йде про пристрої на Android);

– якщо Ви купуєте пристрій компанії Apple – воно обов’язково має бути активованим. Хоча продавець може «скинути» пристрій до стану активації, в такому випадку, рекомендується ввести серійний номі/imei пристрою на офіційному сайті apple.com і перевірити дату перової активації гаджета.

– ще один спосіб виявлення не зовсім нового девайса – зовнішній огляд захисних плівок на дисплеї і задній частині пристрою. Наклеїти ці плівки повторно без наявності бульбашок повітря під ними, практично неможливо в кустарних умовах.

Враховуючи все вищесказане, слід бути дуже уважними, купуючи техніку у вітчизняних інтернет-магазинах, особливо Apple, в іншому випадку знайомство з прайс-листом на ремонт IPhone неминуче. Будьте уважні і купуйте тільки в перевірених інтернет – магазинах з хорошою репутацією.

21.04.2017

Написати коментар