[recaptcha]


  1.    
  2.     Пральна машина Indesit не включається

Пральна машина Indesit не включається

Сучасні покупці все частіше довіряють свій вибір іноземної побутової техніки, і пральна машина італійської марки Indesit — не виняток. Звичайно, складно відшукати виріб саме італійської складання, так і вітчизняні умови експлуатації досить негативно відбиваються на експлуатаційних якостях і довговічності техніки.

Фахівці з ремонту нерідко отримують замовлення саме від власників пралок цієї популярної європейської марки. А одна з найпоширеніших проблем — неможливість включити машинку і почати прання. Звичайно, причиною може стати несправність розетки або пошкодження дроти електроживлення, але що, якщо проблема має більш серйозний характер?

Ймовірні причини поломки

Якщо побутової помічник відмовляється працювати, причини можуть змінюватись — від недбалого ставлення господарів до техніки до дуже частих стрибків напруги в електромережі або заводського браку. Причому найбільш часто включити машинку все ж вдається, а от запустити який-небудь режим прання не виходить.

Це можливо, якщо:

  • забули відкрити кран, який подає воду;
  • згорів двигун агрегату;
  • не працює пристрій блокування дверцят;
  • заблокований наливна клапан;
  • несправний модуль управління.

Перша причина легко усувається своїми силами, в той час як інші вимагають більше навичок і зусиль, а нерідко — втручання професіонала з ремонту пральних машин.

Як самостійно включити машинку для прання

Деякі поломки можна усунути самостійно, в домашніх умовах. Наприклад, якщо проблема полягає в несправності клапана затоки, його не так вже складно перевірити, демонтувати і замінити.

В першу чергу слід переконатися, що клапан несправний. Для цього машинку слід відключити від усіх комунікацій, після — відкрутити наливний шланг (саме за ним розташований клапан) і вийняти його, попередньо знявши верхню кришку корпусу. Далі від клапана від’єднуються дроту, після чого деталь відкручується від порошкоприймача.

Щоб встановити новий клапан, необхідно повторити дії в зворотній послідовності. Важливо придбати фірмову запчастину на заміну несправної, знайти її можна в будь-якому інтернет-магазині. Перш, ніж встановити «обновку», слід перевірити, чи функціонує деталь. Для цього використовується мультиметр: якщо прилад показує опір в межах 2-4 кОма, значить, новий клапан працює.

Пристрій блокування люка, поломка якого також нерідко призводить до відмови машинки запускатися, також може бути замінено без втручання фахівців. Однак це досить трудомісткий процес, який вимагає від господаря техніки певних навичок.

Чого не можна робити, якщо ви – не майстер з ремонту

Машина Indesit може не запускати прання, якщо несправності торкнулися двигуна. У більшості випадків ламаються не самі двигуни, а щітки, стираються після тривалої експлуатації. Також причиною відмови запуску може служити згоріла обмотка двигуна. Визначити конкретну несправність мотора зазвичай складно, хіба тільки техніка починає диміти, шуміти та пускати іскри. В такому випадку потрібне термінове втручання, і краще, якщо роботою займеться фахівець, адже для огляду і ремонту двигуна машинку доведеться розібрати.

Інша поширена причина відмови «пралки» працювати — поломка модуля управління. Цей електронний «мозок», розташований або бічній, або у фронтальній частині пристрою, що відповідає за виконання всіх робочих режимів, і якщо він несправний, необхідні сигнали перестають надходити до вузлів пральної машини, і вона перетворюється в звичайний предмет інтер’єру. Відремонтувати плату набагато складніше, ніж замінити на нову, однак у будь-якому випадку набагато надійніше і дешевше буде звернутися до фахівця. Наприклад, для ремонту потрібні певні знання у сфері електрики та електроніки, а також повноцінна діагностика, яку не вийде здійснити на дому.

Сервісний ремонт

Якщо машинка Indesit відмовляється запускатися, не варто списувати її і підбирати нову модель. Сервісне обслуговування обійдеться куди дешевше і напевно продовжить експлуатаційний термін техніки. У багатьох випадках поломки трапляються в межах гарантійного строку, однак якщо термін гарантії вже минув, ремонт або заміна окремих елементів і вузлів стануть кращим рішенням.

Деякі несправності можна усунути тільки на базі сервісного центру, де є все необхідне обладнання. Однак досить часто проблему можна вирішити на місці, скориставшись послугою виклику спеціаліста додому. Змінні запчастини і вузли можна придбати самостійно, або підібрати з асортименту сервісного центру, в якому найчастіше є всі необхідні товари, в тому числі фірмові вироби від Indesit.

28.07.2017

Написати коментар