[recaptcha]


 1.    
 2.     Ремонт двигуна пральної машини

Ремонт двигуна пральної машини

Фото Ремонт двигуна пральної машиниДвигун є найважливішим механізмом пральної машини, без нього барабан не зможе обертатися. Його поломка може призвести до серйозної проблеми і навіть до виходу з ладу цієї побутової техніки.

Симптоми несправності та діагностика

Якщо пральна машина після її включення не працює, то це може статися з причини того, що:

 • не закрито люк, призначений для завантаження білизни;
 • стався обрив проводів електричної схеми, всередині вилки або шнура;
 • відсутній струм, або в розетці поганий контакт;
 • зламалася або окислилась пускова кнопка;
 • несправні електронний модуль, фільтр перешкод, пристрій блокування люка.

До поломки двигуна барабана призводить несправність нагрівального елемента та електронного модуля, а також, якщо пробитий пусковий конденсатор. Бувають такі ситуації, коли після включення пральної машинки барабан не обертається, хоча двигун гуде. Тут треба подивитися, чи не застряг чи сторонній предмет між баком і барабаном.

Причиною такої поломки може бути:

 • заклинювання зношених підшипників;
 • несправний електродвигун та електронний модуль;
 • зношування і поганий контакт щіток.

Існує кілька видів двигунів пральних машин. Колекторний вид найпростіше перевіряється на те, справний він чи ні. Його легко можна зняти самому в домашніх умовах. Для його перевірки не потрібна наявність дорогого професійного обладнання.

Для діагностування електричних двигунів з прямим приводом знадобиться система управління. До того ж, мотор і бак – невіддільна частина, знімати їх необхідно разом. Статор, як і ротор, закріплений жорстко, тому краще всього з ремонтом пральних машин з прямим приводом, впорається професійний майстер сервісного центру.

У сучасних моделях даного виду побутової техніки найбільш поширений колекторний тип. Його можна перевірити в домашніх умовах самому. Для цього насамперед мотор потрібно дістати з корпусу. Після цього треба відкрутити стінки корпусу, яку саме – передню або задню, залежить від моделі.

Двигун розташований під баком. Болти слід відкрутити, клеми розімкнути і мотор витягти. Потім послідовно з’єднати статор і ротор, а на кінці подати напругу 220 Вт. Зробити це треба через баласт, їм може бути ТЕН. Після того як мотор підключений до мережі, він буде обертатися, а автотрансформатор не стане нагріватися – тоді і проводиться діагностика на нормальну роботу двигуна.

При пошкодженні і зносі щіток характерною ознакою, що вказує на поломку, стає поява запаху горілого при утворенні іскри. Другий варіант – при суттєвій завантаження білизни втрачається потужність.

Якщо трапляється обрив і замикання в обмотках ротора і статора, то цілком можливо:

 • зниження потужності;
 • повне припинення роботи;
 • збільшення температури, в результаті чого спрацьовує захист термостата.

Асинхронний однофазний двигун

Використання однофазного асинхронного двигуна широко поширене в пральних машинах старих моделей. Їх конструкція дуже проста. Вона складається з ротора і статора. Незважаючи на невелику собівартість і тиху роботу, цей мотор в сучасних машинах не використовується, тому що володіє невисоким коефіцієнтом корисної дії і великими розмірами.

Корисні поради

Двигуни ламаються не так вже часто, і це є серйозною поломкою. У деяких випадках кращим виходом стане покупка нової пральної машини. Однак, перш за все, потрібно перевірити не порвався або не злетів у процесі вібрації ремінь.

Є моделі, в яких є електронна плата запуску. Необхідно подивитися, не окислилися з плином часу контакти. Для цього плату потрібно відкрутити, при цьому немає необхідності розбирати машинку. Потім зачистити, протерти спиртом. Щоб контакт став краще, можна пропоїти плато з деталями.

Із-за несправного двигуна можуть виникнути несправності в реверсному реле та керуючому апараті. Дуже часто мотор приходить в непридатність в результаті неправильної експлуатації або нестабільного електричного напруги. Щоб пральна машина могла прослужити довго, необхідно дотримуватися правил її експлуатації.

Використання дифавтомата допоможе вберегти техніку від перепадів напруги. Для того щоб визначити вид несправність у моторі, його потрібно розібрати повністю, після чого обстежити всі деталі. Людина, що не володіє певними знаннями, не в змозі самостійно з’ясувати причину поломки і усунути її. Краще всього з цим впораються фахівці сервісної організації.

30.11.2017

Написати коментар